Stillum

Ateinančių metų pradžioje Vilniuje pradės kilti nauja kotedžų gyvenvietė „Stillum“. Modernaus dizaino 41 kotedžas Užubalių gatvėje 17, Tarandėje, suformuos uždarą kvartalą, skirtą erdvesnio ir komfortiško būsto ieškančioms šeimoms. Visi kotedžai turės erdvias terasas privačiuose kiemeliuose arba viršutiniuose aukštuose.

Pastebime ypač didelį susidomėjimą komfortišku ir erdviu būstu, tačiau kotedžų ieškantys pirkėjai susiduria su labai ribota pasiūla. Jos stoka paskatino kurti naują kotedžų kvartalą sostinėje.

Projekto plėtojimui pasirinkome Tarandę, išsiskiriančią puikiai išvystyta infrastruktūra, greitu susisiekimu su Vilniaus centru ir priemiesčiui būdinga žaluma.

Rasa Radovičienė, „Lithome“ direktorė

41 kotedžo kvartalą sudarys keturių tipų kotedžai: dalis iš jų turės du aukštus, kiti bus triaukščiai. 104-121 mploto kotedžuose suplanuota po 5–6 kambarius. Kvartalo teritorija bus aptverta, į ją patekti galės tik jos gyventojai. Atsižvelgiant į tai, kad daugiausiai tokiu būstu domisi jaunos šeimos su vaikais, bendrose erdvėse bus įrengta vaikų žaidimų aikštelė, pasivaikščiojimo takai, sporto ir poilsio zonos. Kiekvienas kotedžas turės apželdintą kiemelį, į kurį bus galima žengti iš nuosavos erdvios terasos pirmame aukšte. Trijų aukštų kotedžuose terasos bus įrengtos ir viršutiniuose aukštuose.

Kvartalo planas

„Lithome“ vadovė atkreipė dėmesį, kad kalvotas kvartalo reljefas paskatino ieškoti įdomesnių projektavimo sprendimų. Gyventojų patogumui didesnėje dalyje kotedžų numatytas cokolinis aukštas, kuriame yra galimybė įrengti poilsio patalpas: pvz. pirtį, treniruoklių salę arba ūkines patalpas dviračiams, sodo technikai ir kitai įrangai laikyti.

R. Radovičienės teigimu, bendrovės statomi kotedžai išsiskirs erdvumu.

Žmonėms, perkantiems kotedžus, siekiame sukurti tokią pačią gyvenimo kokybę, kaip nuosavame name. Pastebėjome, kad pastaruoju metu paplito itin mažo ploto, 60-80 mtrijų kambarių kotedžų statybos, tačiau tokiuose būstuose šeimos su augančiais vaikais labai greitai pritrūks erdvės. Mes kotedžus projektavome taip, kad savo namuose kiekvienas suaugęs ir vaikai turėtų po atskirą kambarį, o bendriems susibūrimams projektuojama atskira erdvi svetainė

R. Radovičienė

Iš viso „Stillum“ kotedžų kvartale bus įrengtos 65 automobilių parkavimo vietos. Saugumo tikslais eismas kvartale bus organizuotas žiediniu principu. Nuo Užubalių g. iki sostinės centro yra 12 km, todėl viešuoju transportu iki jo nukeliauti užtruks apie 20–25 min. Projekto architektas – Donatas Černeckis ir UAB „Archicom“.

Statybas planuojama pradėti 2022 m. I ketv., o baigti – 2023 m. I ketv. 

Į šį objektą NT vystytojas „Lithome“ planuoja investuoti  apie 5 mln. Eur.

Stillum“ kvartalas

About the Author: Andžis Krasovski