
Klaipėdos Žvejybos uoste, Sulupės g. 3A, jau per birželį bus užbaigtas vienas nedaugelio Nepriklausomybės laikais rajone išplėtotų daugiabučių „Kolibris“. Rajono seniūnaitės teigimu, projektas įtvirtina viso Žvejybos uosto pastarojo meto atsinaujinimą.
Sulupės gatvėje baigiamos 12-os butų šiuolaikinio daugiabučio „Kolibris by GV House“ statybos. Projektas ką tik pasiekė 85 proc. baigtumą, o iki birželio galo užbaigus paskutinius apdailos ir gerbūvio darbus, į pastatą pradės keltis pirmieji naujakuriai.

Pasak daugiabučio vystytojo, „GV House“ vadovo Vytenio Isako, „Kolibris“ buvo sąmoningai projektuojamas galvojant apie nuolatinius gyventojus ir perkančius „sau“ – pastate yra vien tik erdvūs trijų kambarių butai. Vis dėlto pirmosios butų rezervacijos parodė, kad projektas ne mažiau patrauklus ir būsto pajūryje ieškantiems kitų miestų gyventojams.
„Projektą kūrėme pirmiausia galvodami apie modernaus ir įperkamo būsto centrinėje miesto dalyje ieškančius klaipėdiečius. Mieste džiugina gana sparti naujų projektų plėtra ir sovietinių daugiabučių renovacija, tačiau naujoje Klaipėdos statyboje centre dominuoja prabangesnis segmentas, renovuotų butų kainos ne visada konkurencingos, o užmiestis turi savo transporto ir infrastruktūros iššūkių. Atrodo, mūsų koncepcija pasiteisino – dar statybų metu, be aktyvios reklamos, susitarėme dėl ketvirtadalio butų pardavimo“, – pasakoja V. Isakas.
Vystytojas neslepia, kad didysis „Kolibrio“ iššūkis susijęs su mitais dėl Žvejybos uosto rajono: dalies interesantų mintyse jis tarsi įstrigęs 90-uosiuose. Visgi šį stereotipą paneigia pati rajono seniūnaitė Aušra Jankauskienė, kurios teigimu, Žvejybos uostas jau kurį laiką įgyja naują veidą, traukia jaunas šeimas ir po truputį atgimsta.
„Rajonas išgyvena savotišką atgimimo laikotarpį, kuris gali tapti esminiu lūžio tašku šioje miesto dalyje. Be abejo, baigiamas „Kolibris“ ir keli kiti rajone vystomi projektai prisidės prie viso rajono patrauklumo augimo. Žvejybos uoste taip pat numatomi įvairūs nauji apželdinimo, automobilių statymo vietų įrengimo, pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimo darbai bei gatvių atkarpų remontai. Visi šie projektai rodo, kad Žvejybos uostas tampa vis patrauklesne vieta gyventi ir kurti ateitį“, – sako seniūnaitė.

Ji atkreipia dėmesį, kad infrastruktūros prasme Žvejybos uostas yra itin patogus, čia veikia daug įstaigų ir verslų – nuo Smeltės terminalo, Klaipėdos uosto, Registrų centro, degalinių, gydymo įstaigų, odontologijos klinikų, kirpyklų ar grožio salonų iki prekybos centrų, mokyklų ar senelių namų. Pasak seniūnaitės, gyventojams čia taip pat gera dėl ramybės, artumo jūrai, patogaus susisiekimo su miesto centru. Visa tai sukuria stiprią bazę šeimoms, dirbantiems žmonėms ir senjorams.
„Aišku, senojoje rajono dalyje išlieka neišspręstų problemų, daugiausiai susijusių su kiemų infrastruktūra: nuo automobilių statymo iki apšvietimo ar vaikų žaidimo aikštelių. Šios atsakomybės dažnai paliekamos būsto administratoriams arba patiems gyventojams, kurie ne visuomet turi tam galimybių ar noro. Todėl nuoširdžiai dėkojame „Kolibrio“ projekto vystytojams, kurie, siekdami tapti bendruomenės dalimi, sutiko ne tik vystyti savo projektą, bet ir prisidėti prie vaikų laisvalaikio gerinimo – padovanojo smėlio vaikų žaidimų aikštelėms. Tai – puikus bendradarbiavimo ir socialinės atsakomybės pavyzdys“, – sako A. Jankauskienė.
Tad ji itin džiaugiasi baigiamu plėtoti „Kolibrio“ projektu: pasak seniūnaitės, tai ne tik naujas kokybiškas būstas už prieinamą kainą, bet ir aukštesnė gyvenimo kokybė – tiek dėl infrastruktūros, tiek dėl bendruomenės vystymosi.
„Tokie projektai padeda formuoti naują požiūrį į Žvejybos uosto rajoną: kad tai vieta, kur verta investuoti, auginti vaikus ir gyventi ilgalaikėje perspektyvoje“, – tvirtina A. Jankauskienė.