Vilniuje, buvusioje industrinėje „Spartos“ gamyklos teritorijoje, plėtojamo bendradarbystės (angl. co-working), komercinių bei inovatyvių rekreacinių erdvių technologijų miestelio „Cyber City“ plėtotojai pasirašė sutartį su lietuviško kapitalo startuoliu „Pingin Space“, kuris teikia kompleksinius, išmanius pastatų ir darbo vietų valdymo sprendimus. Planuojama, kad beveik 2 hektarų ploto miestelio teritorijoje bus sukurta apie 35 tūkst. kv. metrų ploto darbo ir laisvalaikio erdvių.
Komercinio pastatų valdymo startuolis „Pingin Space“ dar šiais metais investavo ir sujungė pajėgumus su kitu startuoliu „Flanco“, kuris sprendžia konkrečių darbo vietų užimtumo valdymo bei administravimo iššūkius.
„Nuo to laiko, kai sujungėme dviejų startuolių kompetencijas ir galimybes, tapome tikru viso spektro išmanaus komercinio turto paslaugų teikėju. Manau, kad būtent kompleksinis požiūris į komercinį turtą kaip vietą, kurioje svarbu sukurti patogią, efektyvią ir klientams draugišką aplinką leido mums pradėti partnerystę su jau šį rudenį duris atversiančiu technologijų miesteliu „Cyber City“. Mūsų plėtojami sprendimai yra pažengę gerokai toliau nei tiesiog patogus pastatų valdymas visuose lygmenyse, o tai, tvirtai tikiu, sutampa su šių erdvių plėtotojų strateginiu požiūriu į kuriamą produktą ir jo būsimas pridėtines vertes“, – komentuoja „Pingin Space“ platformos įkūrėjas Mindaugas Juška.
Naujoji erdvė ketina sutelkti Lietuvos technologijų įmones, o vienas iš pagrindinių „Cyber City“ projekto investuotojų ir nuomininkų yra informacinių technologijų akceleratorius „Tesonet“, kurios atstovė, pirkimų ir efektyvumo vadovė Evelina Žvinytė teigia, kad savo valdymo sprendimais naujieji „Tesonet“ bendruomenės namai iškels naują biurų standartą.
„Savo darbuotojams norime suteikti saugias, multifunkcionalias bei skaitmeniniais sprendimais praturtintas erdves. Visa tai darome norint sukurti geriausią įmanomą aplinką mūsų talentams kurti inovacijas ir globalius produktus. Norint tai įgyvendinti reikia kompleksinių skaitmeninių sprendimų, kurie kasdienį biurų gyvenimą paverstų lengvesniu nei bet kada anksčiau“, – pasakoja E. Žvinytė.
Visoje „Cyber City“ teritorijoje bus keturi pastatai, kuriuose didelis dėmesys jau juos planuojant buvo skiriamas skaitmeniniams sprendimams. Anot M.Juškos, būtent šis plėtotojų siekis atspindi ir pagrindinį startuolių „Pingin Space“ bei „Flanco“ siūlomą komercinio turto valdymo pokytį.
„Šiuo metu matome, kad nemažai rinkoje veikiančių verslo centrų, bendradarbystės erdvių administratorių sunkokai perima skaitmeninius sprendimus, kurie galėtų iš esmės sumažinti darbo krūvį administruojant, pagreitinti procesus ir eliminuotų didžiąją dalį klaidų, kurios sukuria darbuotojų ar nuomininkų nepasitenkinimą darbo erdve. Kalbant apie mūsų galimybes, mes visada akcentuojame, kad siūlome automatizuotus, lanksčius sprendimus, todėl kiekvienas pastatas ar net konkretus biuras gali valdymo platformą susikurti idealiai sau tinkančiu būdu, įdiegti tik reikiamas funkcijas, tačiau kartu turėti vietos paslaugų plėtrai, jei tik poreikis atsirastų, tarkime, iš darbuotojų pusės“, – komentuoja M.Juška.
Teigiama, kad startuolio „Flanco“ platforma yra skirta administruoti konkretaus biuro poreikius, planuoti ir išmaniai valdyti galima net atskiras darbo vietas, jas rezervuoti, sekti užimtumą, planuoti poreikius, o įdiegti paslaugą nereikia sudėtingų procesų ar investicijų į fizines priemones. Startuolis „Flanco“ jau veikia ne tik Lietuvos, tačiau turi patirties ir užsienio rinkose.
Tuo tarpu „Pingin Space“ platforma skirta automatizuoti didžiąją dalį pastatų valdymo sprendimų. Produktas siūlo visapusišką nuomininkų sutarčių administravimą, visas valdymas atliekamas vienoje ir toje pačioje vietoje, yra galimybės sukurti ir redaguoti bendrą nuomininkų registrą, matyti panaudojimo ir efektyvumo ataskaitas bei administruoti sutarties detales. Taip pat siūlomas patogus sprendimas techninėms nuomininkų užklausoms valdyti, ataskaitoms kurti, praėjimo kontrolei vykdyti. Platformoje realiu laiku galima stebėti patalpų užimtumą, praėjimų apkrovas bei srautų judėjimą, rezervacijas, papildomų paslaugų ir produktų panaudojimą.
„Pingin.Space“ yra asociacijos „Infobalt“ narys, startuolis taip pat yra „PropTech“ (angl. property technology) grupės narys – tai nekilnojamo turto (NT) plėtros ir valdymo, IT įmones ir mokslo įstaigas vienijanti grupė, siekianti tapti NT skaitmeninių inovacijų, kompetencijų centru ir bendradarbiavimo platforma.