Luxury Real Estate Tour Vilnius

Apžiūrėjau 4 prabangius naujos statybos projektus centrinėje Vilniaus dalyje. Ir štai ką pamačiau bei sužinojau.

Viena mano draugė, gyvenanti Londone ir besiruošdama į Vilnių, sako: “na ką, gal reik pagaliau pasidaryti luxury real estate tour”. Ką jai ir suorganizavau. O tuo pačiu susimąsčiau: tokiu kosminiu greičiu viskas Vilniuje vyksta, kd net nebežinau, kas – įprasta, o kas – luxury. Žmonės ieško NT už 300, 500 tūkstančių, milijoną. Bet turbūt visuomet taip buvo – čia tik aš dabar pastebėjau.

Grįžtu prie apžiūrų. Preliminarūs paieškos kriterijai: 70-100 m2, du miegamieji, du vonios kambariai, balkonas/terasa. Ir ką jūs galvojat?! Beveik nėra iš ko išsirinkti.

Taip, ~120 NT projektų bet kuriuo duotuoju metu vystoma Vilniuje, taip, NT kainos išskrido į stratosferą ir nebegrįžo, taip, karantinas ką tik praūžė. O butų tai nėra! Pagal paminėtus kriterijus (į kuriuos dar neįtraukta nei kryptis, nei išplanavimo kriterijai, nei dar daugybė faktorių) visoje centrinėje dalyje esančiuose atrinktuose projektuose yra max iki 10 butų.

Projektų apžvalgos

Pranciškonų parkas

Pranciškonų parkas. Kaip kažkuris iš mūsų apžiūros metu teisingai pastebėjo (ir visi su tuo linksėdami sutikome) – atrodo, jog vaikščiotum prabangiam viešbutyje. Čia kalbant apie bendras erdves. Yra keletas butų, o labiausiai patikęs buvo net ne viršutiniame aukšte ir net ne dviejų miegamųjų. Well, life is full of surprises and compromises. Fainas vidinis kiemas, labai tylu bei ramu. Kam įdomu, siūlyčiau tiesiog pasiplanuoti apsilankymą ir Robertas Karalius is your guy, kad tą padaryti. Beje, pastarasis man kažkada yra paminėjęs vieną įdomų, o ir, manau, svarbų aspektą: nesvarbu, koks biudžetas – greičiausiai vis vien dėl kažko reikės daryti kompromisą.

G22

G22. Kas mažai kalba, tas daug daro – toks ar panašus yra pasakymas ir jis puikiai tiktų šiam projektui apibūdinti. Pirmą kartą jame lankiausi gal net metus atgal, tai dabar jau wow, kaip viskas pasikeitę: ryškėja erdvių, prabangių ir stilingų laiptinių fragmentai, galima pasivaikščioti po suformuotus butus ir netgi pamatyti kai kuriuos visiškai suplanuotus, su sienomis ir panašiai. Kokybiška, prabangu. O įdomiausia, kad: yra ir 20 m2 butas (beje, rekomenduoju, kas ieškot investicijai – aišku, reiktų kūrybingai suplanuoti!), ir funkcionaliai suplanuotų ne per didelių butų per 2 aukštus. Ir daaaug šviesos!

Misionierių sodai

Misionierių sodai. (Šio projekto aprašymą man iš tiesų norėtųsi palikti būtent tokį, kokį matote aukščiau. T.y. tik pavadinimą. Ant tiek nerealus projektas ir ant tiek superinė komunikacija. T.y. jos, bent jau viešos, nebuvimas) Bet papasakosiu. Kaip kad ir daugeliui, su kuo kalbėjau apie NT įsigyjimą, minėjau: nebijokit, domėkitės, apžiūrinėkit. Ir tai ypač aktualu Misionierių sodų atveju. Nes apie projektą, atrodo, tik šnabždasi visi, o niekas nieko konkretaus nežino. Ir ką jūs sau galvojat?

Nuėjau, pamačiau ir atradau! Kadangi padėdamas draugei susirasti jos svajonių butą Vilniuje (kuris jai bus antri namai, po Londono), žvalgausi ir kas apskritai yra on the market, galiu pasakyti, kad radau superinį butą investicijai! Kompaktiškas (30 m2), tačiau turintis net dvejus langus ir didžiulę terasą! O ką jau kalbėti apie tai, ką jie turi iš 70 ar 90 kv.m. dydžio butų – yra pretty kosminių. Ir jeigu ir yra NT projektas, kurio kieme bevaikštant norisi ištarti “matau Vilnių”, tai tas projektas yra šis! Tai čia irgi iš serijos “kas mažai kalba, o daug daro”.

Reformatų rūmų projektas

Reformatų rūmai. Liūdesys. Labiausiai dėl to, kaip projektas pristatomas. Ir ne bet koks – o istoriniame, sename ir gražiame pastate įsikursiantis, nedidelis (viso 18 butų), pačiame miesto centre, Reformatų parke (!) esantis. Tu turi butą, turi namo kiemą (kuris, beje, didžiulis) ir tavo kiemas yra Vilniaus miesto centre esančiame parke. Kosmosas! Gerąja prasme, žinoma! Kol kas kokybe, išplanavimu ir kitais šio projekto dalykais per daug nepasidomėjau, bet potencialo projektas turi. Vystytojui reiktų susitvarkyti su reprezentacija ir su komunikacija. Ne projektą pristatinėjančiai ir pardavinėjančiai agentūrai, o būtent vystytojui. Nes nuo jo viskas priklauso – ne nuo kažko kito. Mums projektą aprodžiusi mergina kaip ir viską padarė, t.y. aprodė projektą. Tiesiog kai apžiūrinėji NT, o ypač – išskirtinį, prabangų, norisi ir pašnekovo (nes jis visų pirma turi būti pašnekovas, o tik tada – pardavėjas) atitinkamo.

Esu laimingas, tiek nemažai dirbdamas su NT, NEbūti susidūręs su prastais brokeriais ar prastais NT projektais. Taip, žinau – keista, bet tiesa. And I wanna keep it that way.

P.s. Reformatų rūmuose atsirinkau du butus. Tai kas ieškot, kur investuoti – rašykit, apšviesiu.

P.p.s. Taip pat, kaip ir minėjau, iš investavimo perspektyvos labai patrauklus pasirodė vienas butas Misionierių soduose bei net keletas (!) butų Gedimino 22. Tad reziumuojant:

Verdiktas

Apie autorių

Tomas Grižas – NT apžvalgininkas, Houseys plėtros vadovas. Tomas jums gali padėti dėl trumpalaikės NT nuomos administravimo, pakonsultuoti investavimo į NT klausimais. Sekite jo FB paskyrą ir gausite daugiau turinio.

About the Author: Tomas Grižas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *