NT analitikos platformos „CityNow“ duomenimis, kovo mėnesį Vilniuje susitarta dėl 1007 naujos statybos butų pardavimų. Tai yra beveik 5 kartus daugiau negu 2020 metų kovą, prasidėjus pandemijai. Rekordinius rezultatus didele dalimi lėmė susitarimai įsigyti būstą iš planų naujuose projektuose arba ankstyvos statybų eigos stadijoje.
„CityNow“ platformos įkūrėjas, analitikas Vilius Visockas pastebi tendenciją, jog Vilniuje mažėja butų pasirinkimas: „Laisvų butų sandėlio mažėjimo tendencija stebima jau nuo praėjusių metų rudens. Iš pradžių buvo aktyviai perkami likučiai statomuose projektuose, ypač populiarūs buvo didžiųjų plėtotojų projektai arti statybų pabaigos. Dėl to, galėjome stebėti kaip kovą buvo pilnai išparduota daug projektų su mažais likučiais. Pirkimas nuotoliniu būdu iš planų, taip pat tampa nauja šių laikų realybe, kurią paspartino karantinas“.
Įkaitusią būsto rinką šiek tiek balansavo tai, kad kovo mėnesį rinkai buvo pasiūlyta naujų projektų ir jų etapų, kuriuose bendrai yra suplanuoti 1075 butai. Nepaisant to, didelė šių butų dalis rezervuota išankstinių pardavimų metu, dėl to bendras laisvų butų skaičius ir toliau mažėjo.
Populiariausi rajonai
Daugiausiai naujų butų susitarimų jau antrą mėnesį iš eilės buvo fiksuota Pilaitėje. Čia koncentruota didelė naujo būsto pasiūla, o dėl esamos plėtotojų konkurencijos – išlaikomas ir vienas mažiausių kainų lygių Vilniuje. Toliau rikiavosi Vilkpėdės ir Baltupių mikrorajonai, kuriuose kovo mėnesį buvo pasiūlyta ir nemažai naujų butų. Tradiciškai pardavimai aktyvūs buvo ir Šnipiškėse, Markučiuose bei Naujamiestyje.
Trūksta pasiūlos centrinėje miesto dalyje
„CityNow“ kalbinti naujai pradėtų plėtoti projektų atstovai patvirtino, kad pardavimai išlieka aktyvūs ir pirkėjai toliau linkę pirkti ankstyvoje projektų stadijoje.
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės Realco, pradedančios projektų Oze „Go Life“ ir Markučiuose „Prie Vilnelės“ statybas, pardavimų vadovas Marijonas Chmieliauskas patvirtino, jog pirkėjai nebijo pirkti iš planų: „Šiuo metu NT rinka yra labai aktyvi, sandoriai sėkmingai vykdomi visose būsto segmentuose. Pirkėjai sprendimą pirkti dabar priima gerokai greičiau nei anksčiau ir tai drąsiai daro net labai ankstyvoje projekto vystymo stadijoje.”
Realco planuoja naują projektą Naujamiestyje, kur taip pat stebėjo didelį išankstinį susidomėjimą. M. Chmieliauskas komentuoja: „Didesnį ar mažesnį aktyvumą lemia projektų pasiūla. Prestižinio būsto segmente ji labai nedidelė. Tad susidomėjimas Algirdo 3 planais didelis ir nekantraujame jį pasiūlyti rinkai“.
„Algirdo 3“ vizualizacija, planuojamas projektas Algirdo g.
Homa vykdančioji direktorė Jurgita Kvesalaitė patvirtino matanti didelį pirkėjų susidomėjimą ir taip pat išskyrė prestižinio būsto segmentą centrinėje miesto dalyje, kur, jos nuomone, susidarė pasiūlos stygius: „Kovo mėnesį sėkmingai vykdėmė pardavimus visuose projektuose, tačiau ypač didelį susidomėjimą sukėlė naujausias prestižinės klasės projektas Naujamiestyje – Vytenio 4. Šiame projekte jau rezervuota ar parduota 34% butų”.
„Vytenio 4“ vizualizacija, neseniai pradėtas plėtoti projektas
Ar pasiektas pikas?
Nepaisant įspūdingo pirmojo metų ketvirčio V. Visockas nemano, kad pavyks išlaikyti panašius rezultatus antrąjį ketvirtį: „Svarbu atkreipti dėmesį, jog pavasario mėnesiai įprastai yra vieni aktyviausių, nes neretai siekiama baigti nelengvą būsto paieškos ir įsigijimo procesą dar iki vasaros atostogų. Visgi, tikėtina, kad artėjant vasarai dalis būsto sandorių iš Vilniaus gali persikelti į pajūrį bei kurortinius miestus, kur toliau esant uždarytoms sienoms, bus ieškoma būsto poilsiui. Šią tendenciją stebėjome praėjusią vasarą“.
Svarbus veiksnys gali būti ir tai, jog galiausiai nuslopus COVID-19 pandemijai ir atšaukus karantino suvaržymus, žmonės bus linkę skirti laiką poilsiui, kelionėms, kas nukels NT įsigijimą rudeniop.