„Garda group“ gavo 2,2 mln. EUR „Pilaitės terasų“ projektui

NT vystymo bendrovė „Garda group“ spalį gavo 2,2 mln. EUR privačios skolos ir sutelktinio finansavimo paskolą daugiabučių refinansavimui Vilniaus „Pilaitės terasų“ komplekse. Gautas finansavimas ir kiti numatyti įmonės finansiniai srautai ne tik leis užbaigti kelis metus strigusias statybas, bet ir išspręsti visą kaimynystę kamuojančią vandentiekio ir nuotekų tinklų problemą. 

UAB „Garda group“ pritraukė lėšų dviejų daugiabučių refinansavimui (iš viso 40 butų) nuo 2016 m. plėtojamame „Pilaitės terasų“ komplekse, kurį sudaro 250 butų ir kotedžų. Užbaigtoje komplekso dalyje jau kurį laiką yra įsikūrę gyventojai, iki šiol negalintys prisijungti prie miesto vandentiekio ir nuotekų tinklų, o dalies pastatų statybos vėluoja dėl pandemijos ir kitų iššūkių.

Tad „Garda group“ rudenį gautas finansavimas leis pilnai užbaigti du 85% baigtumą jau turinčius daugiabučius (C ir D pastatai po 20 butų) ir pasiekti 85% baigtumą I pastate (36 butai). 2023 m. pirmąjį pusmetį bendrovė taip pat planuoja pradėti statyti naują 27 butų B pastatą, kurį ketinama užbaigti 2024 m. Be to, netrukus ketinama visą kompleksą prijungti prie miesto vandentiekio ir nuotekų tinklų. Tam jau gautos UAB „Vilniaus vandenys“ prisijungimo sąlygos, iki gruodžio tikimasi statybų leidimo, o darbai bus pradėti iškart leidžiant orams bei užbaigti iki 2023 m. vidurio.

Pasak „Garda group“ plėtros vadovo Audriaus Zakaro, jau gauti ir dar gautini finansiniai srautai leidžia įmonei planuoti būsimus veiksmus ir įnešti aiškumo tiek įmonės valdyme, tiek komunikacijoje su rangovais bei klientais.

„Praeityje iškilusių problemų sprendimas bus naudingas ne vien mums bei būsimiems pirkėjams, bet ir šimtams esamų teritorijos gyventojų, kuriuos galiausiai prijungsime prie miesto tinklų. Šiam klausimui papildomai trukdė klaidos dokumentacijoje, tačiau jau baigiame anksčiau atliktų darbų inventorizaciją ir tikimės per pusmetį prisijungti prie miesto tinklų. Mums labai svarbu tęsti statybas ir laiku vykdyti numatytus darbus, kad preliminarias sutartis sudarę klientai į naujus namus įsikeltų kuo greičiau. Nepaisant pastarųjų metų iššūkių projekte, rinkoje bei pasaulyje, mums pavyko sukurti patrauklų ir vienas palankiausių sąlygų Vilniuje siūlantį būsto projektą“, – tvirtina A. Zakaras.

„Garda group“ kreditavo sutelktinio finansavimo platformos „Röntgen“ investuotojai (1,1 mln. EUR vienam 20-ies butų daugiabučiui jį įkeičiant) ir kita finansinė institucija (1,1 mln. EUR įkeičiant kitą 20-ies butų daugiabutį).

„Röntgen“ (UAB „Trečia diena“) finansavimo vadovės Nataljos Kozikienės teigimu, „Garda group“ demonstruoja akivaizdų ryžtą spręsti gyvenvietės problemas, turi ir jau vykdo aiškų veiksmų planą, planuoja pilnai išvystyti teritoriją ir nepalikti nebaigtų statyti pastatų.

„Gerai žinojome visus šio komplekso iššūkius, įskaitant vystytojo perimtas bankrutavusios įmonės teises bei galiojantį statybos leidimą. Tačiau bendrovės komandos patirtis, atviras požiūris, jau padaryti darbai ir projekto komercinis potencialas su vienomis patraukliausių kainų savo kategorijoje mums nekelia abejonių dėl spartaus projekto užbaigimo, kuris sukurs vertę visai kaimynystei“, – sako N. Kozikienė.

Neseniai bendrovei teko nutraukti iki 2022 m. su ankstesniu vystytoju UAB „Pilaitės terasos“ ir jau su pačia „Garda group“ sudarytas preliminarias sutartis, kurių vykdymas tapo neįmanomas dėl itin stipriai per šį laiką išaugusių statybų kainų. Net ir reikšmingai pasikeitus „Pilaitės terasų“ pardavimo kainai, dalis klientų sutiko persirašyti sutartis atsižvelgiant į kitų Vilniaus projektų kontekstą. Kitiems klientams „Garda group“ grąžins avansus su palūkanomis. 

​​Vystomuose daugiabučiuose „Garda group“ naujomis sąlygomis yra pasirašiusi daugiau kaip 20 preliminarių sutarčių, o dviejuose 85% baigtumą pasiekusiuose namuose yra notariškai pardavusi 5 butus. Projekte šiandien siūlomas 1 kv. m kainos vidurkis siekia apie 2250 EUR – tai viena žemiausių kainų tarp visų sostinės naujos statybos būsto objektų. 

Pilaitės terasų“ kompleksas yra vystomas nuo 2016 m. Iš bankrutuojančios UAB „Pilaitės terasos“ 2021 m. sausį „Garda group“ perėmė projektą ir nusprendė darbus tęsti ir su projektą gerai nuo pagrindų išmanančiu ankstesnio statytojo atstovu Audriumi Zakaru.

„Garda group“ priklauso NT vystymo grupei „NORD1“. Grupės portfelyje – „Pilaitės terasų“ projektas ir 59-ių namų sklypų projektas „Kamanių pievelė“ Klaipėdoje. Uostamiestyje bendrovė netrukus planuoja pradėti plėtoti ir 52-ių loftų projektą.

About the Author: Simona Kastantinavičiūtė

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *