CityNow plėtros planai

Šiandien sukanka vieneri metai, kai gyvuoja „CityNow“ produktas. Tai – gera proga apžvelgti tai, kas pasiekta per metus ir atskleisti šiek tiek ateities planų.

Didžiųjų Lietuvos miestų žemėlapiai. Remiantis projektinių pasiūlymų medžiaga, pranešimais spaudoje sudėta sudėta ir atnaujinama informacija apie Vilnius, Klaipėdos ir Kauno NT projektus. Žinoma, daugiausiai veiksmo vis dar Vilniuje, bet kiti miestai, ypač Klaipėda, vejasi.

Apie kiekvieną iš ~770 NT projektų sukaupta daug informacijos, kuri yra patogiai randama ir vienoje vietoje. Patogumą vertina ne tik pirkėjai, bet ir NT profesionalai.

CityNow – virš 700 objektų išsami duomenų bazė

Unikalus turinys. Per platformą bendraujama su gyventojais viešinant statybas, dalinantis statybos eigos foto reportažais, edukuojant apie būsto rinką. Auditorija pasiekiama per įvairius kanalus: CityNow Facebook puslapį,  pirmajį lietuvišką NT tinklaraštį, mano asmeninę Linkedin paskyrą, bendravimas aktyvistų forumuose, naujienlaiškis, naujienų srautas pačiame CityNow produkte. Kiekvienas kanalas veikia gana skirtingai, bet per metus išmokau, kokia auditorija yra kiekviename kanale, kas veikia geriausiai.

Geriausia projekto populiarinimo iniciatyva tapo NT projektų vardų generatorius, kuris organiškai sulaukė dešimtis tūkstančių peržiūrių Linkedin. Šiam projektėliui sukurti skyriau apie 15 minučių savo laiko ir išleidau €0.

NT projektų vardų generatorius

Išaugusi ir brandesnė tikslinė auditorija. Būsto pirkėjai randa vertę projekte, sugrįžta ir praleidžia vis daugiau laiko (šiuo metu ~8 – 10 min per sesiją). Kiekvienas smulkus patobulinimas po patobulimo akumuliuojasi ir duoda rezultatų. Iš pokalbių su pirkėjais girdžiu, kad jų įpročiai keičiasi, ir pirkėjai pirmiausia remiasi NT projektų žemėlapiais ieškodami naujo būsto, į skelbimų portalus nebeeina – ten yra not cool ir užgrūsta reklama.

Sparčiai augantis lankytojų srautas

Ateinanti profesionalų karta – VGTU studentai – yra vieni aktyviausių projekto palaikytojai, jiems išėjus į darbo rinką, žodis pasklis dar plačiau 🙂 Nauji pirkėjai yra kitokie – labiau edukuoti, lyginantis projektus exceliuose su dvidešimt stulpelių, skaičiuojantis nuomos pajamingumą, ir nusimanantys apie klinkerio tipus. Anksčiau ar vėliau pardavėjams prie to reikės prisitaikyti.

Ištobulinta NT analitika. Tikslingai renkami įvairus NT analitikams aktualūs duomenys, pvz. automatiškai sekamos visų projektų rezervacijos. Sistema ištobulina taip, kad beveik nereikalauja žmogiško darbo, pvz. gauami automatinai pranešiai prasidėjus naujiems projekto etapams, atsinaujinus vystytojų svetainėms. Šie infrastruktūros pakeitimai leido dirbti efektyviau ir atverti dalį duomenų visiems gyventojams projekte CityNow OpenData.

Pavyzdinė realiu laiko generuojama ataskaita

Kiti vertingi investutojams duomenys padeda įvertinti NT projektų sėkmę dar projektavimo fazėje. Patyrę, ilgesnę patirtį sukaupę vystytojai supranta tokių duomenų vertę ir priima sprendimus remiantis duomenimis, dėl to esmės CityNow tapo lietuviškas Compass (https://www.compass.com) atitikmuo. Šansas, kad tarptautiniai žaidėjai ateis į mažą Lietuvos rinką mažas, taigi CityNow siūlomas analitinių įrankių rinkinys yra vienas geriausių prienamų rinkoje.

Ateities planai

Projekto eigoje išgryninta ir apibrėžta misija – jaustis saugiai perkanti didžiausią gyvenimo pirkinį. 

Tai ir bus atspirties taškas tęsti anksčiau pradėtus darbus. Neatskleisiu daug detalių apie produkto pokyčius (nors kelių ketvirčių roadmapas yra, bet jis gali šiek tiek keistis), bet galiu pateikti bendrus principas ir gaires:

Tiksli, išsami, aktuali info vienoje vietoje. Patogu, kai viskas vietoje, o nejauku, kai neturi visos prieinamos informacijos. Saugumo jausmą prideda tai, kad pasirinkai tikrai geriausią variantą iš visų įmanomų, žinai apie plėtotojo istoriją ir gali juo pasitikėti.

Padėti apsispręsti perkant būstą. Toli gražu ne visi pirkėjai yra tiksliai išsigryninę savo poreikius. Kartais norisi nešališko patarimo, kokio ploto buto, kokiame rajone gyventi, padėti priimti sprendimą, ar reikia pirkti parkingą ir sandėliuką. Šiuo metu patarimus dalinu susitikęs gyvai, bet netrukus tai sueis ir į produktą – nebereiks klaust mamos ar draugų patarimo. Įdomių nauju dalykų šia tema išvysite rudens būsto mugės metu. Jeigu norite pamatyti ankstyvą demo, rašykite info@citynow.org.

Edukacija. Ne visi pirkėjai turi pakankamai laiko įsigilinti ir adekvačiai įverti rinkos situaciją. Mėgstu skaičius, o būrimais ir spėlionėmis, neužsimsiu – pasidalinsiu skaičiais ir paliksiu Jums vertinti situaciją. Platesnėms gyventojų masėms toliau rašysiu content’ą, kuris yra suprantamas ir tuo pačiu aktualus bei intriguojantis, dirbsiu su bendraautoriais.

Produkto tobulinimas. Sukurta produkto bazė, o tada laukia smagioji dalis – detalių tobulinimas. Per metus iš gautų atsiliepimų susidarė didelis tobulintinų dalykų sąrašiukas, kurį reikės prioritizuoti ir igyvendinti. Kad ir norėtųsi magiškų funkcijų, kurie per dieną padvigubintų lankytojų skaičių, realybė yra kitokia – kiekviena maža smulkmena (greitesnis atsivertimas, patogesnė paieška ar navigacija, aiškesnė mygtuko paskirtis, ..) prisideda prie produkto kokybės ir tik ilguoju laiku pasimato rezultatai.

Dėkoju, kad naudojatės produktu, nekantrauju pasidalinti produkto atnaujinimais per ateinančius metus. Bendraukime, jeigu turite pasiūlymų, komentarų, būtinai susisitikime.

Vilius, CityNow įkūrėjas

CityNow: už kadro
CityNow: Love my job!

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *