Kaip į koroną krizę reagavo „Airbnb“?

Akivaizdu, kad virusas sujaukė planus – šiuo metu mažai tikėtina, kad IPO įvyks 2020-ais. Kompanijos vertė nukrito nuo 31 iki 18 mlrd dolerių, teko atleisti 25% darbuotojų, skolintis papildomą milijardą ir susiveržti diržus. Būti scrappy – dirbti mažais resursais – yra grįžimas prie kompanijos šaknų ir pažįstama įkūrėjams B. Chesky, J. Gebbia, N. Blecharczyk, bet ne inžinieriams 🙂

Prasidėjus karantinui, keliautojai pradėjo masiškai atšaukti rezervacijas. Airbnb, kaip tarpininkas, turėjo padaryti sunkų sprendimą: ar pinigai nuplauks keliautojams, ar šeimininkams.

Priėmus sprendimą, kad pingai bus grąžinti pinigai keliautojams (nepaisant griežtų cancellation policy), buvo nuskriausti hostai. Net iki 50% jų priklausė nuo šių pajamų pragyvenimui ir parado pasitikėjimą kompanija.

Chesky teko ne tik asmeniškai atsiprašyti hostų, bet ir buvo įkurtas paramos fondas superhostams, į kurį sumetė asmeninių pinigų net tik įkūrėjai, bet savo kelionės kreditus dovanojo ir visi kompanijos darbuotojai.

Chesky tiki, kad industrija atsigaus trim etapais: 1) artimos kelionės 2) pigesnio apsistojimo vietos 3) apsistojimas su patirtimis. Galbūt jie išeis stipresni, nes neturi išlaikyti, valyti, prižiūrėti patalpų ir mokėti NT mokesčių

You May Also Like

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *