Eimantas

Eimantas yra startuolio Mailerlite bendraįkūrėjas, agregatoriaus unicorns.lt įkūrėjas, atvirų duomenų entuziastas. Kadangi CityNow platforma taip pat paremta įvariais atvirų duomenų šaltiniais, tad ši tema mums aktuali ir skiriame jai dėmesio viešoje erdvėje. Šnektelėjome apie  atvirus duomenus, nekilnojamą turtą ir jaukiausias miesto vietas erdves.

Ką veiki gyvenime? Kokia būtų trumpa tavo istorija?

Didžiąją dalį laiko esu pradirbęs MailerLite startuolyje, kurį prieš 15 metų įkūrėme kartu su partneriu. Paskutinius 2 metus esu pasitraukęs iš veiklos IT sektoriuje ir šiuo metu aktyviai ruošiuosi Seimo rinkimams. Nors juose pats tiesiogiai nedalyvausiu, tačiau padedu kitiems kandidatams. Taip pat intensyviai dirbu su visuomenės grupėmis, pvz. žvejais, atstovaudamas jų interesus, open-data pagalba rinkdamas duomenis ir taip stiprindamas jų pozicijas kovoje su versline žvejyba. Pastaraisiais metais pradėjau nemažai rašyti (15min galite rasti mano straipsnių), dalyvauti konferencijose bei seminaruose, susijusiuose su open-data temomis. Pačiam teko nemažai pagyventi skirtinguose būstuose, taip pat keliaujant nuomotis AirBnB butus. Tad su drauge gana tiksliai žinojome kokio buto norėtume – terasa su vaizdu, mansardinio tipo, privalomai pečius ir didelė balta siena projektoriaus vaizdui. Prieš kelis metus pamačius vieną naujai pasirodžiusį skelbimą staigiai susiorganizavome ir nuėjome apžiūrėti. Nors tuo metu būsto pirkti neplanavome, bet buvome pirmi ir paskutiniai pardavėjos klientai – viskas idealiai atitiko tai, kaip įsivaizdavome tobulą butą. Nuo to laiko liko įprotis retkarčiais vis užmesti akį kas darosi NT pardavimuose, tad nuo šios rinkos niekada nenutolstu.

Matau tai kaip vieną iš produktų, kuris nesunkai gali išaugti mūsų šalies ribas.

Eimantas, vienas iš MailerLite įkūrėjų

Su Vilium susipažinom visiškai atsitiktinai – ruošiau pranešimą konferencijai ir ieškojau veikiančių open-data projektų. Radęs citynow.org platformą, parašiau jos autoriui ir už kelių dienų gurkšnodami kavą jau šnekėjom apie atvirus duomenis bei NT rinką Vilniuje. Kadangi turiu supratimą, kiek reikia pastangų įgyvendinti tokį projektą, prisipažinsiu, Vilius nustebino savo žiniom ir užsispyrimu kuriant CityNow. Matau tai kaip vieną iš produktų, kuris nesunkai gali išaugti mūsų šalies ribas.

Ar naudojiesi projektu „CityNow“? Kokia pagrindinė sukuriama vertė?

Nors dabar būsto pirkti neplanuoju, bet visada įdomu, kas darosi NT rinkoje. Ir čia CityNow man padėjo pamatyti pilną vaizdą, kas vyksta su nauja statyba Vilniuje – kokie plėtotojai kur ir ką daro.

Koks tavo mėgstamiausias Vilniaus rajonas? Kodėl?

Vienareikšmiškai – Senamiestis. Visos kavinės, maitinimo vietos čia pat. O kadangi esu socialus žmogus, turistų srautai tik prideda žavesio. Nors gyvenu tylioje Odminių gatvėje, tačiau net ir tranki muzika man nemaišo miegoti, netgi kaip tik – padeda. Tad tiesiog pasmerktas meilei šiai miesto daliai.

Vilniaus Senamiestis

Kame yra Vilniaus žavesys, o kame trūkumai, kuriuos turėtų spręsti miesto architektai?

Žavi visi miškai, esantys mieste ir Senamiesčio architektūra. Tačiau problema, kad jos nesaugome. Deja, bet ir dabartinė miesto valdžia priklauso tam architektų tipui, kur mano, kad miestas turi atspindėti kiekvieną laikmetį, todėl be jokių skrupulų leidžia kišti stiklinius pastatus į senąją miesto dalį ar tiesiog aukštinti esamus. Mano manymu, ši vieta keistis jau nebeturėtų.

Užsiregistruokite naujienlaiškyje ir sužinokite apie naujus projektus


You May Also Like

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *