Dažniausia būsto pirkėjų klaida

Bene dažniausia klaida kurią matau tarp pirmą kartą perkančių būstą – prastas planavimas.

Į būsto pirkimą reikėtų žiūrėti kaip į projektą, kurį reikia planuoti, skaičiuotis finansiškai, vertinti rizikas. Būsto pirkimas tik prasideda preliminarios sutarties pasirašymu, po jos laukia begalės kitų darbų: interjero projekto paruošimas, mini-korekcijos projekte, apdailininkų ir baldininkų atranka, baldų užsakymas, nesibaigiančios sienų spalvos parinkimo diskusijos su namiškiais ir begalė kitų dalykų.

Nepadarius tam tikrų darbų laiku, augs kaštai arba atsivėlins įsikėlimo laikas. Pavyzdžiui, ankstyvoje projekto fazėje plėtotojai leidžia koreguoti išplanavimą (pertvaras, elektros išvedžiojimą). Jeigu su interjero dizaineriais pradėsite dirbti tik pastačius namą, pritaikyti pagal poreikius (perdaryti) kainuos daug brangiau. Taip pat vertinčiau, kad idealiai susiplanavus darbus, galima įsikurti 3 – 6 mėn anksčiau, taigi sutaupyti iki 6,000 eur nuomos pinigų.

Planuokite ir savo finansus – neretai pervertinus savo galimybes, viskas įrengiama puikiai, išskyrus paskutinius bet svarbiausus dalykus – šviestuvus ir lovą, kurie yra gana brangūs, bet kuriems pritrūksta pinigų.

Nuotraukoje: Gilužio Rivjera ankstyvoje statybų eigos stadijoje.

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *