NT kainų indeksas

Lietuvos bankas sukūrė ir paviešino NT kainų indeksą, kurs leis jums stebėti būsto kainų pokyčius.

Indeksas buvo kurtas pasikonsultavus su tarptautine ekonomistų bendruomene remiantis „Šilerio Indekso“ principais. Lietuviško indekso kūrėjai kviečia į indekso ir jo metodikos aptarimą.

Sakoma, kad prieš naujuosius metus skolas reikia grąžinti. Viena iš tokių Lietuvos bankas / Bank of Lithuania „skolų“ visuomenei – būsto kainų indeksas. Jį pagal lietuvių kilmės Nobelio premijos laureato Jeilio universiteto prof. Robert Shiller kartu su kitu ekonomistu Karl Case sukurtą pasikartojančių sandorių metodiką LB viešai pažadėjo sukurti prieš trejetą metų vykusioje 5-ojoje Metinėje NT konferencijoje.

Lietuviškasis „Šilerio indeksas“ dienos šviesą išvydo vakar, po išsamios mokslinės literatūros, indekso metodikos ir duomenų analizės. Indekso kūrybą lydėjo ne viena vidinė diskusija, tarpinstitucinė stažuotė Registrų centre, būsto kainų indeksų sudarymo mokymai TVF/Austrijos banko Jungtiniame Vienos Institute, metodikos pristatymas tarptautinei auditorijai mokslinėje konferencijoje „Challenges of Europe“ Splite, Kroatijoje ir pernai vykusi vieša konsultacija su NT rinkos dalyviais.

Džiaugiuosi galimybe dalyvauti kuriant indeksą ir tikiu, kad jis prisidės prie tvaresnės NT rinkos raidos Lietuvoje, duos impulsą tolesniam jos nagrinėjimui tiek akademiniu, tiek verslo lygmeniu. Nuotraukose ir komentaruose – trumpa indekso kūrimo chronologija, taip pat nuoroda į specialiai šiai progai sukurtą tinklalaidę, kurią paklausyti tiesiog būtina 🙂

Klausyti daugiau tinklalaidėje.

Vaidotas Šumskis, LB

Indekso duomenys rasite čia,

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *