AirBNB: trūks būsto trumpalaikei nuomai

„AirBNB“ vadovai prognozuoja trumpalaikės nuomos būsto trūkumo šoką.

Brian Chesky, kompanijos CEO, interviu „TechCheck“ laidai teigė, jog siekiant patenkinti smarkiai išaugusią paklausą, turės į platformą pakviesti daug milijonų naujų šeimininkų ir apgyvendinimo vietų. Šiuo metu platforma turi apie 4 milijonus šeimininkų visame pasaulyje.

Primename, kad koronos metu AirBNB verslas mate tragišką kritimą – prieš metus stebėtas 80% keliavimo kritimas vos per 8 savaičių. Dauguma šeimininkų ieškojo kitų pragyvenimo šaltinių, o kai kas visam laikui pasitraukė iš nuomos verslo. Tačiau JAV turizmo industrija atsigauna, nes vis daugiau amerikiečių pasisikiepija (šiuo metu dauguma valstijų – jau apie pusę pasiskiepijusių). Prie vidinio keliavimo netrukus galetų prisideti ir keliavimas į užsienį.

Didžiausias apsigyvendinimo paslaugos augimas platformoje yra matomas kaimo vietovėse, mažesniuose miesteliuose, nacionalinių parkų prieigose. B. Chesky tiki, kad atsigaus ir miestų turizmas, tačiau vietoj 100 populiariausių matysime daug platesnį pasiskirstymą. Per 5 metus matoma kita tendencija – apsistojimų trukmė ilgėja, nes žmonės įpranta dirbti nuotoliniu budu.

Lietuvoje taip pat stebėjome bėgimą iš trumpalaikės nuomos verslo. Ar stebėsime tokį trūkumą ir pas mus?

You May Also Like

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *