Gulbinų senjorų namai

ažuosiuose Gulbinuose planuojami ne tik nauji daugiabučių kvartalai, bet ir vieni moderniausių šalyje Senjorų gyvenimo namai.

Į šį perspektyvų segmentą investuoja UAB „Care Investments”, kuri Pilėnų g. 1, 9 sklypuose planuoja vystyti 3 aukštų, 5515 kv.m ploto socialinės globos namus, skirtus senyvo amžiaus žmonėms bei žmonėms su negalia.

Pastatų komplekse projektuojami 129 kamb., iš kurių 19 bus skirta slaugai, 110 globai. Numatoma, kad komplekse dirbs 72 darbuotojai, pasiskirstę į 3 pamainas, po 24 kiekvienoje.

Viso komplekso programos akcentas yra kambarių moduliai, tačiau norint užtikrinti šiuolaikinių senjorų namų gyvavimą – numatyta įrengti daug papildomų erdvių, atsižvelgiant į kasdienius globotinių poreikius jaustis kaip namie ir turėti erdvės norimoms veikloms.

Bendrojo bloko I a. projektuojamas kaip reprezentatyvi, gerai matoma nuo gatvės, susibūrimų bei paslaugų vieta. Čia numatomos bendrosios patalpos, slaugos kambariai, valgykla, užsiėmimų patalpos gyventojams, vietos susitikimams su artimaisiais ir draugais bei visos reikalingos buitinės ir pagalbinės patalpos darbuotojams. Taip pat, numatomi keli procedūriniai kabinetai, kirpykla, koplyčia bei atsisveikinimo patalpa. Tarp II ir III a. kambarių suprojektuotos bendrosios zonos – virtuvėlės, poilsio ir bendravimo erdvės bei slaugytojų postai gyventojų priežiūrai. Pasirinktas zonų išdėstymas, programuojant bendravimą bei aktyvų laisvalaikį bendrosiose zonose bei leidžiant užsiimti ramiomis, privačiomis veiklomis savo kambariuose. Funkciškai aukštai jungiami vertikaliais ryšiais – liftais bei laiptinėmis.

Daug dėmesio skiriama pastatų pritaikymui žmonėms su negalia (ŽN). ŽN pritaikyti sanitariniai mazgai yra numatomi kiekviename kambaryje bei palatoje (visur kartu yra ir dušai). II bei III aukštuose numatytos bendrosios vonios, kurios pritaikytos ir privačioms procedūroms padedant slaugei/ui. Visuose ŽN pritaikytuose sanitariniuose mazguose bei kambariuose įrengiama adresinė pagalbos iškvietimo sistema.

Visą teritoriją numatoma dalinti į tris aiškias zonas – rytinėje dalyje numatomos atviros automobilių stovėjimo aikštelės. Šios erdvės yra atviresnės, prieinamos lankytojams. Teritorijos vidurinėje dalyje yra numatomas pastatas su uždarais kiemeliais ir galimybe patekti į bendrą kiemą. Pietinėje dalyje numatomas privatus kiemas gyventojų veikloms ir poilsiui lauke. Sklypo perimetru planuojama pasodinti apie 30 liepų, sklypo viduje numatomi karpotieji berželiai. Sklypo pietuose numatomas medžių sodas su obelimis, kriaušėmis bei slyvomis, (viso numatoma apie 20 vaismedžių). Pietuose taip pat numatomas ir daržas, pagal situaciją sodinamas kartu su senoliais. Liepos pasirenkamos, kadangi jos yra klasikinis sodų medis, jos veikia kaip trąšos, o ir esant norui senoliai galėtų užsiimti bitininkyste.

Automobilių stovėjimo aikštelėje, greta pagrindinio įėjimo, numatomos vietos pritaikytos ŽN bei mikroautobuso vieta su išlaipinimo zona. Viso numatytos 55 antžeminės stovėjimo vietos automobiliams.Pastatų energinė klasė: A++.Projekto autoriai: 2L Architects.Projekto pristatymas vyks birželio 23 d. 17:00. Transliacijos nuoroda: meet.google.com/ina-muyu-iwsProjektas Citynow platformoje: http://www.citynow.org/…/senjoru-gyvenimo-namai-pilenu-1-9

You May Also Like

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *