Vilniaus pirminė rinka birželį

Remiantis „CityNow“ NT analitikos platformos surinktais duomenimis, šių metų birželio mėnesį Vilniuje buvo fiksuoti 438 susitarimai dėl naujos statybos butų pardavimų.

Per paskutinį mėnesį rinkai buvo pasiūlyta naujų 311 butų, tad neparduotų butų sandėlys toliau traukėsi ir yra metų žemumose. Reikšmingesnio pasiūlos pagausėjimo nebuvo fiksuota nuo kovo mėnesio, kai rinkai buvo pasiūlyta virš tūkstančio butų.

Tiesa, jau netrukus situacija turėtų keistis: vien per birželį Vilniaus miesto savivaldybė patvirtino „Galio Group“ projektą su virš 300 planuojamų butų Vilniaus Šeimyniškių gatvėje, o „Eika Asset Management“ valdomas fondas pateikė projektinius pasiūlymus daugiau nei 600 butų kvartalui Visoriuose.

„CityZen“, Galio Group vizualizacija
Visorių 27, Eika Asset Management vizualizacija

Įdomu pastebėti, kad itin mažai naujos pasiūlos pastarąjį ketvirtį buvo prestižiniame segmente – pasiulyta vos 16 butų.

Populiariausias – Pilaitės rajonas

Reziumuodami viso šių metų II-ojo ketvirčio rezultatus matome, kad populiariausias rajonas buvo Pilaitė, kurioje per ketvirtį parduota virš 250 butų, kurių vidutinė kaina už kvadratą siekė 1930 Eur. Toliau rikiavosi Šnipiškės (216 butų, vidutinė kaina 2510 Eur / m2) ir Naujamiestis (157 butai, 3300 Eur / m2). 

Ilgai nekintanti tendencija yra ir tai, jog Vilniuje daugiausiai buvo nupirkta dviejų kambarių butų. Žvelgiant į pasiskirstymą pagal plotą, populiariausi buvo 40 m² – 50 m² butai. Iš viso tokie butai sudarė apie 27% visų nupirktų butų.

Ko tikėtis rudenį?

Popandeminiu periodu galėjome stebėti daugelio rinkų atšokimą, nes sumažintos verslų apimtys negalėjo patenkinti staigiai atsigavusios paklausos. Tad, matėme turizmo paslaugų, statybinių medžiagų rinkų atsigavimą. 

Visgi, matoma, jog prekyba žaliavų rinkose irgi juda link pusiausvyros. Pavyzdžiui, medžio kainų indeksas pasaulio rinkose nuo piko gegužę yra kritęs 56%. „CityNow“ projektuoja, jog tikėtinas scenarijus, kad šį rudenį plėtotojams grįžus prie plėtros planų, pasieksime pasiūlos balansą ir naujų butų rinkoje, t.y. kai nauja mėnesinė pasiūla pagaliau viršys parduotų butų kiekį, ir grįšime į tvaraus rinkos augimo fazę.

Apžvalga paruošta remiantis CityNow analitikos platformos duomenimis. Jeigu jums gauti daugiau įžvalgų apie naujo būsto rinką realiu laiku, susisiekite info@citynow.org


About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *