Spalio mėn apžvalga

Remiantis „CityNow“ NT analitikos platformos surinktais duomenimis, šių metų spalį Vilniuje buvo fiksuota 470 susitarimų dėl naujos statybos butų pardavimų. Pavasarį matytų rekordų nebefiksuojama tiek dėl menkos pasiūlos, tiek dėl išaugusių kainų. 

Populiariausias rajonas Pilaitė

Spalio mėnesį daugiausiai susitarimų (apie 18%) buvo fiksuota Pilaitės mikrorajone. Pirkėjai taip pat aktyviai rinkosi butus Žvėryne bei Naujamiestyje (po 7%).

Daugiausiai susitarimų fiksuota ekonominiame segmente apie 42%. Vidutinio segmento butų įsigyta 37%. Pastarajį mėnesį prestižinio segmento butų pardavimai buvo mažesni negu įprastai (tik 21%), pagrinde dėl vis dar nepasipildančios pasiūlos šioje būsto kategorijoje.

Įdomu ir tai, jog po ilgos pertraukos buvo pasiūlytas mini butų projektas Naujoje Vilnioje, kuriame startavus viešiems pardavimams jau parduota 75% būsto vienetų.

Rajonų populiarumas

Pasiūla ženkliai nepadidėjo

Spalio mėnesį Vilniuje nefiksavome didesnių naujų projektų ar jų etapų pardavimo pradžios. Viena iš dažniausiai plėtotojų minimų priežasčių yra tai, kad pastaruoju metu pailgėjo projektų derinimo procedūrų laikotarpis, daugiausiai dėl žmogiškųjų resursų Vilniaus miesto savivaldybėje trūkumo. 

Kita vertus, kai kurie plėtotojai neskuba startuoti naujų projektų pardavimų neturėdami pasitvirtinę statybų darbų kontraktų dėl augančių statybos kaštų. Kartu stebima tendencija, jog pardavimai startuoja mažesniais etapais bei tik gavus statybų leidimą, siekiant neišparduoti butų nefiksavus statybų kainos bent pusmečiui į priekį. 

Dėl šių priežasčių, pardavimų pradžia nemažoje dalyje projektų nusikėlė į patį metų galą arba 2022 metų I ketvirtį.

You May Also Like

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *