Vasario mėn. Vilniaus NT rinkos apžvalga

Vilniaus pirminėje NT rinkoje fiksuotas ramesnis vasario mėnuo. Remiantis „CityNow“ NT analitikos platformos surinktais duomenimis, šių metų vasario mėnesį Vilniuje buvo fiksuoti 352 susitarimai dėl naujos statybos butų pardavimų. Pardavimai nedidėja tiek dėl toliau mažėjančios naujo būsto pasiūlos (ypatinga jau pastatyto būsto), tiek dėl ženkliai suprastėjusios geopolitinės situacijos regione ir galimo pirkėjų lūkesčių suprastėjimo, kartu peržiūrint ir iš naujo įsivertinant galimybę prisiimti ilgalaikius įsipareigojimus, kylančios infliacijos kontekste.

Pilaitė populiariausias rajonas

Daugiausiai susitarimų (apie 16%) buvo fiksuota Pilaitės mikrorajone, kur startavo dviejų naujų projektų (ar jų etapų) pardavimai.

 Antroje vietoje pagal populiarumą rikiavosi Žirmūnų mikrorajonas (13%), trečioje – Viršuliškės (13%).

Nuotaikos NT rinkoje

Įprastai artėjant pavasariui būsto pirkėjų aktyvumas linkęs didėti. Tačiau šių metų vasario mėnesio pardavimų skaičius buvo 13% mažesnis nei praėjusį mėnesį. Pirkėjai pradėjo dar atidžiau vertinti ir naujo būsto pirkimą iš brėžinių, matydami, jog rinkoje stringa tiek statybos leidimų išdavimas, tiek ženkliai kyla statybų kainos, kas dalį plėtotojų gali priversti verčiau nutraukti butų rezervacijos ar netgi preliminarias sutartis, nei parduoti į minusą. Kita vertus, ir patys plėtotojai planuoja pardavimų pradžią jau tik pasirašę rangos sutartis, ar pradėję statybas.

Vasarį fiksavome ir mažiausiai projektų kainodaros padidinimų per pastaruosius kelis mėnesius, kas leidžia daryti prielaidą, jog kainų augimas pasiekė savo piką, nors veiksnių, galinčių lemti kainų ir pasiūlos svyravimus galima išskirti įvairių: tai ir toliau brangstantys energijos resursai, kuras, žaliavos, sudėtingėjantys ir ilgėjantys logistikos terminai dėl karo veiksmų ir sankcijų, statybininkų trūkumas iš trečiųjų šalių. 

Tačiau poreikis naujam, kokybiškam būstui Vilniuje nemažėja tiek dėl vidinės migracijos, tiek dėl prasidedančios migracijos iš Ukrainos (kartu ir Baltarusijos bei Rusijos), kur gausu IT profesionalų ir kitų profesijų žmonių norinčių išsaugoti dabar jau ne tik savo santaupas, bet ir savo bei artimųjų gyvybę.

Sužinokite daugiau apie Vilniaus pirminės rinką čia.

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *