Kovo mėn rinkos apžvalga

Remiantis „CityNow“ NT analitikos platformos surinktais duomenimis, šių metų kovo mėnesį Vilniuje buvo fiksuoti tik 172 susitarimai dėl naujos statybos butų pardavimų.

Tai lėmė Vilniaus pirminėje NT rinkoje vyraujančios slogios nuotaikos, neapibrėžtumas (saugumo, finansinis) bei ženkliai sumažėjęs noras pirkti butus iš brėžinių (ypatingai iš mažiau žinomų plėtotojų).Šis pardavimų rezultatas mažiausias nuo 2020 m. gegužės, kai rinka dar tik buvo pradėjusi po truputį atsigauti po pirmojo karantino, reikėjo mokytis prisitaikyti gyventi laikantis kovido reikalavimų ir atidžiau įsivertinti savo finansines galimybes prisiimti ilgalaikius įsipareigojimus. Kartu, tai beveik 6 kartus mažiau nei rekordinį 2021 metų kovą, kai fiksavome 1007 butų pardavimus.

Daugiausiai būtų parduota Pilaitėje

Daugiausiai susitarimų (51) įsigyti naują būstą fiksavome Pilaitės mikrorajone.*Šis rajonas statistiškai išsiskyrė dėl įtrauktų pardavimų viename iš projektų, kur neskelbus viešų pardavimų išparduotas vienas iš korpusų.Jeigu neįskaičiuotume šių sukritusių sandorių, pirmoje vietoje būtų Žirmūnai (31). Toliau pagal populiarumų tarp pirkėjų rikiavosi Pašilaičių, Šnipiškių bei Lazdynų rajonai.Įdomu pastebėti, jog absoliuti dauguma projektų, kuriuose fiksavome sandorius – jau aktyviai vystomi arba jau pilnai pastatyti.

Top rajonai

Rinkoje vyrauja naujų projektų badas, kainos kilo penkiolikoje projektų

Šį mėnesį fiksavome tik vieno naujo projekto viešų pardavimų pradžią, kur rinkai pasiūlyti 34 butai. Plėtotojai toliau laikosi strategijos pradėti pardavimus tik galutinai įsivertinę statybos kaštus ir pasirašę rangos sutartį.Tai lėmė, jog esamas butų sandėlys toliau menko, artėdamas prie psichologinės 2000 butų ribos (ypatingai jei skaičiuotume tik pradėtus vystyti ir baigtus projektus).Esama geopolitinė situacija, itin stipriai trūkinėjančios tiekimo grandinės ir dėl to kylančios statybinių medžiagų kainos, sunkumai įsivežant statybininkus iš trečiųjų šalių, biurokratinės kliūtys gaunant statybos leidimus, ženkliai išaugusios kuro kainos taip pat prisidėjo prie to, jog naujo būsto kainos toliau kilo.Šį mėnesį fiksavome kainodaros atnaujinimus 15 projektų, kainos juose kilo nuo 1 iki 12%. Daugiausiai kainos pakitimų fiksuota Žirmūnuose bei Šnipiškėse.

Prognozuojame, jog artimiausiais mėnesiais išliks itin paklausūs jau pastatyti ar ženkliai įsibėgėję projektai, o kainos išlaikys augimo tendenciją.

You May Also Like

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *