Liepos mėnesio Vilniaus NT rinkos apžvalga

„CityNow“ duomenimis, Vilniaus naujos statybos rinkoje pardavimai liepos mėnesį dar syki čiuožtelėjo žemyn: fiksavome 82 susitarimus.

Pasiūla liepos mėn. buvo padidinta 284 naujais butais. Tai jau trečiasis iš eilės kai bendras pasiūlos kiekis didėjo. Kalbant apie kainodarų pokyčius, kainų mažėjimas fiksuotas dviejuose projektuose, tačiau vis dar didžiojoje dalyje – didėjimas, kartais ir dviženkliais procentiniais dydžiais

Šį mėnesį svarbiausio buvo centrinių bankų agresyvesnė infliacijos suvaldymo politika. JAV centrinis bankas, kaip tikėtasi, kilstelėjo bazinę palūkanų normą pe 0.75%, Europis Centrinis reagavo šiek tiek agresyviau nei tikėtasi: 0.5%. Didžiųjų ekonomikų BVP susitraukimas įvedė mus į (tikėkimės) trumpalaikę “techinę” recesiją, nors svarbiausių institucijų ekonomistai nemano, kad susitraukimas galėtų atvesti į krizę.

Žymus palūkanų kilstelėjimas JAV jau spėjo atvėsinti rinką (vertinant pagal paskolų aplikacijas, atšauktus sandorius ir kitas metrikas). Tuo tarpu Kinijoje kai kurie būstą rezervavę pirkėjai, stipriai vėluojant statyboms, atsisakė mokėti paskolos įmokas bankams.

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *