Rugsėjo mėn Vilniaus rinkos apžvalga

Rugsėjo mėnuo Vilniaus naujo būsto rinkoje buvo ne itin aktyvus, fiksavome 100 pardavimų, neatmetus atšaukimų ar kitaip į pardavimus sugrįžusios pasiūlos.

Didžiausi nauji projektai, papildę pasiūlą – Hanner Karoliniškių Namų projekto antrasis etapas, Citus Miško Ardų naujas etapas ir visiškai naujas projektas – Lazdynėliai Pictures Lazdynėliuose.

Didesnės kainų pokyčių tendencijų dar negalima įžvelgti (yra ir pakilimų, ir nuleistų kainų), bet labiau žemyn kainas koreguoja mažesni plėtotojai. Kaip konkretus pavyzdys, naujame projekte Antakalnyje didesniems 7 butams šį mėnesį pritaikyta 20% nuolaida.

Ekonomistai ir Lietuvos Bankas sumažino šalies ekonomikos augimo prognozes, pagrinde dėl neaiškaus kelio kaip ir kada užsibaigs energetikos krizė.

Būsto pirkėjai šiuo metu stabtelėję, tiek sekant tolimesnę politinių įvykių situaciją, tiek bandydami nuspėti tolimesnę NT rinkos raidą. Tarp naujų rizikų, kurias reikėtų įvertinti perkant naują būstą ankstyvoje fazėje, tai projektuoti paskolos mokėjimą, kai bus baigtas projektas: ar mano darbo vieta ateityje saugi? ar palūkanų norma nebus pakilus per skausmingai?

Pastaruoju metu pagausėję pranešimai apie atleidimus net ir istoriškai neliečiamame Tech sektoriuje (užsienyje ir Lietuvoje) nedidina vartotojų pasitikėjimo. Tarp labiausiai pažeidžiamų Lietuvos ekomikoje įvardinčiau maitinimo, viešbučių, sporto klubų, ne pirmo būtinimo prekių ir paslaugų verslu darbuotojus, jiems reikėtų atsargiau planuoti savo kelių artimiausių metų finansinį planą.

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *