AI pritaikymas NT industrijoje

Stebint visą OpenAI/ChatGPT, keletas pamastymų kaip AI galėtų pakeisti NT industriją netolimoje ateityje:

✓ NT Vertininimas. Jau dabar AI gali įvertinti daugiau faktorių negu žmogus. Pavyzdžiui, jeigu pagal oficialią vertinimo metodologiją (Lietuvoje) naudojami tik sandorių duomenys, AI algoritmai papildomai gali įvertinti pasiūlą, rinkos judėjimo kryptį, vietos perspektyvą, automatiškai įvertinti apdailos lygį iš nuotraukų. Jau dabar Vakarų šalyse vyksta pokyčiai dėl kurių finansinės institucijos rizikos vertinimui naudoja automatinius algoritmus.

✓ Generative AI. Jau dabar egzistuoja ir naudojami sprendimai kaip optimaliai išdėstyti pastatus sklype, kaip išskaidyti butus aukšte, kaip optimaliai išdėlioti baldus bute. Tai yra itin darbui intensyvus procesas (pvz. jeigu reikia sukurti planus, 2D/3D vizualizacijos) kurį netolimoje ateityje turėtų pakeisti technologijos.

✓ Efektyvūs pastatų valdymas. Visiškai žemai kabantis vaisius, aiški problema ir vertės pasiūlymas. Sprendimų paremtų IOT sensoriais ir AI turime net jau ir Lietuvoje. Kuriose pastato erdvėse kokiu metu dažniausiai būnama, kokia temperatūrą palaikyti – jeigu tai daroma dar su žmogaus priežiūra, turbūt yra praeitis.

✓ Customer support. Nemaža dalis pardavimų / customer support proceso galės būti automatizuota remiantis AI. Tiesa, tikriausiai matysime labiau specializuotus ir industrijai pritaikytus modelius. Tai manau gerai atlieps į trendą, kad naujos kartos vartotojai nemėgsta skambinti (labiau mėgsta rašinėti) ir įpratę customer support atsakymą gauti per valandą. Turėtų baigtis laikai, kai užklausus buto kainos turėsime laukti porą dienų atsakymo iš sales teamo 🙂

✓ Skelbimo modelio išnykimas. AI proveržiai ir galimybė geriau suprasti poreikius, sukurs prielaidas alternatyvių tipų marketplaces. Beje šioje vietoje turime planų ir mes.

ChatGPT pavyzdys parodė, kad naujos technologijos ateina staigiai, netikėtai, ir gali būti “distruptive” net tokiems technologijų gigantams kaip “Google” (t.y. jie priversti pradėti galvoti savo planą B). Tiesa sukurti planui B reikia ne tik resursų, ruošimosi, bet ir kompanijos kultūros – priimti, kad dalykai keisis ir reikės prisitaikyti. Kaip sekasi įtikinti visą kompaniją imtis plano B, galite susipažinti sekdami “Meta” istoriją 🙂

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *