Statybos įstatymo pakeitimai

Nuo 2024-01-01 įsigalioja Statybos įstatymo pakeitimai, numatantys vystytojams/statytojams galimybes parduoti gyvenamosios paskirties pastatus (išskyrus vieno ir dviejų butų gyvenamuosius namus, tiesiant inžinerinius tinklus ir susisiekimo komunikacijas) tik esant jų 100 proc. baigtumui.


Tad, kada yra laikoma, jog pastatas yra 100 proc. baigtumo ir pirkėjas turi galimybę įsigyti savo norimą butą?!

Aplinkos ministerija pateikė išaiškinimus dėl 100 proc. pastato baigtumo reikalavimų išpildymo, t.y. kyla nemažai klausimų, kokie statybos ir apdailos darbai turi būti užbaigti, jog pastatas būtų laikomas visiškai užbaigtu.

⭕ Įstatymo leidėjas turi omenyje ne sienų spalvas, vonios įrangą, o tuos darbus, kurių pirkėjai patys negali pasidaryti. 100 proc. baigtumą galima fiksuoti, kai pastate baigti visi bendrieji dalykai – konstrukcijos, inžinerija, lauko darbai, o bute palikta tiek, kad žmogus galėtų įsirengti pagal savo skonį.

⭕ 100 proc. baigtu statinys laikomas tada, kai jis pastatytas taip, kaip numatyta statinio projekte, kurio turinį apibrėžia teisės aktai. Pastarieji numato galimybę statinį laikyti užbaigtu 100 proc. neatlikus tam tikros dalies darbų atskiro buto lygmenyje. Norėdamas gauti statybą leidžiantį dokumentą nekilnojamojo turto vystytojas statinio projekte neprivalo numatyti ir suprojektuoti, kaip atrodys ir bus įrengti butai. Kitaip sakant, daugiabučio gyvenamojo namo projektas gali būti parengtas ir su nebaigta tam tikra apdaila. Įrengti butus būtina tik tada, jei tai numatyta statinio projekte.

Tad 100 proc. baigtumo koncepcija neapriboja būsto su daline apdaila pardavimo, jei toks butų įrengimo lygis bus numatytas pastato projekte. Pirkėjai ir toliau galės įsigyti butus su daline apdaila ir juos įsirengti pagal savo norus.

Svarbu paminėti, kad aptariamas Statybos įstatymo pakeitimas neužkerta ir niekaip neriboja galimybės sudaryti paprastos (ne notarinės) rašytinės formos preliminarias pirkimo-pardavimo sutartis, tačiau tokios nepastatyto buto preliminarios sutartys niekaip neužtikrina jos įvykdymo.

Naujienos šaltinis: NT brokerė Onutė Simonavičiūtė.

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *