NT analitika

NT rinka yra labiausiai ciklinė, t.y. reaguoja į ekonomikos situaciją. Bet rezultate duomenų verslui ir NT analitikai yra pozityvus postūmis: NT profesionalams daugėja poreikio tiksliai ir aiškiai įvertinti situaciją ir priimti geriausius sprendimus bei prognozuoti ateitį. Apačioje yra dažniausi profesionalų klausimai, kuriuos padedame atsakyti tose rinkose, kurias sekame (Baltijos šalių ir Centrinės Europos didieji miestai):

☑ Pirminėje rinkoje. Kaip kinta kainos pasiūloje, neparduotų butų likutis, kokia yra likučio sudėtis pagal statybų eigos etapą, segmentą, ar yra atšaukimų.

☑ Konkurencinė aplinka. Konkrečių projektų ar rajonų konkurencinės aplinkos stebėjimas lyginant savo pardavimus su konkurentų. Per maža nustatyta kaina reiškia negautą maksimalų pelną, per didelė – per mažą pardavimų tempą. Kiekvienas parduodamas butas turi būti konkurencingas savo grupėje pagal savo absoliutinę ir kvadrato kainą.

☑ Antrinė rinka. Koks yra butų antrinėje rinkoje (nuomai ir pardavimui) pasiūlos lygis, realizacijos laikas (time-on-market). Kokie yra nuomos yieldai konkrečiuose segmentuose.

☑ Agreguota sandorių informacija. Kiek stipriai sandorių informacija atitrūkusi nuo skelbimų informacijos turto vienetų lygiu (ar vyksta aukcionai, ar nuolaidos), kokios realios kainos (ypač prestižinio segmento).

☑ Socioeconomics. Demografinė, užimtumo situacija naujose neatrastose rinkose ir nuspėti augimą, kurio nemato kiti. Pvz.: Druskininkų, Pajūrio kurortų, Švenčionėlių potencialo pagrindimas.

☑ Co-living / senior-pricing. Kokia yra konurencinė nišiniuose residential projektuose, kokie yra konkurenciniai skirtumai, pridėtinės vertės.

☑ Tvarumo reporting. Didėja galimybės ir poreikis turėti energinio tvarumo ataskaitas finansiniuose turto portfeliuose.

Susiekti dėl video demo analitikos įrankiams.

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *