Sutvarkytas Neries pakrantės takas

Buvusios industrinės teritorijos konversiją šalia Vingio parko įgyvendinančios bendrovės „Galio Group“ ir „Akropolis Group“ užbaigė tvarkyti dalį Neries krantinės, kuri iki šiol buvo sunkiai pasiekiama miesto gyventojams. Tvarkymo darbai atlikti vykdant sutartyse su Vilniaus miesto savivaldybe numatytus įsipareigojimus. Mediniai laiptai su poilsio ir apžvalgos aikštelėmis sujungė šlaitą bei palei upę vingiuojantį vadinamąjį bebrų taką – šis gamtos kampelis visu grožiu atsiskleis pavasarį, kai sužaliuos naujai pasodinti medžiai bei sužydės geltonieji vilkdagiai.

Šalia Vingio parko, vaizdingiausioje sklypo dalyje prie Neries šlaito, „Galio Group“ plėtoja gyvenamųjų namų kompleksą „reVINGIS“ – šiuo metu statomi 2 iš 4 daugiabučių kvartalų su 316 gyvenamųjų ir negyvenamųjų patalpų.

„Pirmajame kvartale „River Space“ vykdomi baigiamieji statybos darbai, namai ruošiami statybos užbaigimo komisijai. Jau pasirašomos notarinės butų pardavimo sutartys, tad čia greitai galės įsikelti naujakuriai. Intensyviai vyksta ir antrojo kvartalo „Park Space“ statybos, taigi, ši teritorija pamažu virsta vilniečių namais. Lygiagrečiai projekto „reVingis“ statyboms savo lėšomis vykdėme ir apleistos Neries krantinės tvarkymo darbus, kad miestiečiai kuo greičiau galėtų pajusti permainų vertę. Prie pat upės einantis žaliatakis, dar vadinamas bebrų taku, išlaikytas natūraliu, tačiau dabar juo galima patogiai praeiti ir sklandžiai pasiekti Vingio parką. Takas su šlaito viršumi sujungtas mediniais pėsčiųjų laiptais, taip pat įrengtos kelios apžvalgos aikštelės, iš kurų atsiveria vaizdas į dešinįjį Neries krantą. Šią infrastruktūrą bei sutvarkytą Neries krantinės atkarpą perdavėme Vilniaus miesto savivaldybei“, – komentuoja Nerijus Maknevičius, „Galio Group“ ir „Akropolis Group“ vadovas.

Neries krantinės atkarpos tvarkymo bei įrengimo darbus projektavo „Aketuri architektai“, o investicijos siekia apie 300 tūkst. eurų. Investicijos skirtos tiek naujos pėsčiųjų infrastruktūros įrengimui, tiek ir želdynų tvarkymo darbams: išgenėti ir pašalinti blogos būklės medžiai, perteklinės atžalos bei savaiminiai sąžalynai, invazinių želdinių grupės pakeistos vietovei labiausiai būdingais medynais. Žaliatakyje, pačioje upės pakrantėje, įveista daugiau čia natūraliai augančių geltonųjų vilkdalgių, taip sukuriant natūralias žydinčias oazes. Visoje šlaito zonoje saugomas ir skatinimas natūralus savaiminių neinvazinių želdinių augimas.

„Tvarkydami krantinę siekėme ją išlaikyti kuo labiau natūralią – padaryti draugišką bei prieinamą žmonėms ir tiesiog pabrėžti šios vietos autentišką grožį. Tikrąjį rezultatą matysime pavasarį, kai viskas sužaliuos, o medinių laiptų ir apžvalgos terasų konstrukcijos apžels apyniais ir spalviškai labiau derės prie aplinkos. Neabejojame, kad vilniečiams tai bus mėgstama pasivaikščiojimų atkarpa“, – sako N. Maknevičius.

„Galio Group“ įgyvendina dalies buvusios pramoninės teritorijos konversiją, plėtodama multifunkcinį kompleksą „reVINGIS“ – projektą sudarys 4 daugiabučių kvartalai, 14 gyvenamųjų namų korpusų ir apie 650 butų. Čia kuriama moderni gyvenamoji ir verslo erdvė su sava infrastruktūra patogiam judėjimui ir kokybiškam laisvalaikiui.

„Judame pirmyn ir su projekto „Akropolis Vingis“ plėtra – praėjusių metų pabaigoje visuomenei buvo pristatyti daugiafunkcinio komplekso projektinių pasiūlymų atnaujinimai. Visa teritorija užima 14 ha plotą – jos konversija yra sudėtingas bei ilgas procesas, reikalaujantis įsiklausymo į visuomenės poreikius, miesto viziją“, – sako N. Maknevičius.

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *