Lietuva kviečia tarptautinius Proptech startuolius spręsti NT rinkos dekarbonizacijos iššūkius

Kovo 20-22 d. Vilnius taps didžiausių Baltijos šalių nekilnojamojo turto įmonių ir pasaulinių Proptech startuolių bendradarbiavimo epicentru. Asociacijos „Proptech Lietuva“, didžiausių NT rinkos žaidėjų ir VĮ „Turto bankas“ organizuojamas renginys „Dekarbonizacijos stovykla” (angl. Decarbonisation Bootcamp) yra pirmasis ir didžiausias tokio pobūdžio renginys regione.

Renginys yra skirtas paminėti Pasaulinei Žemės dienai. Jo programa parengta kartu su „Katalista Ventures“ – startuolių akseleratoriumi ir fondu, orientuotu į teigiamą poveikį kuriančių įmonių akseleravimą Baltijos šalyse. Programa padės vietiniams ir tarptautiniams Proptech startuoliams paruošti savo produktus sėkmingam startui arba pritaikymui Baltijos šalių rinkoje, o NT rinkos dalyviams – rasti ir išbandyti inovatyviausius sprendimus.

Intensyvaus 3 dienų renginio metu startuoliai bus supažindinti su regiono verslo aplinkos perspektyvomis. Jie tiesiogiai dirbs su didžiausiomis nekilnojamojo turto bendrovėmis, kad suprastų jų specifinius iššūkius ir padėtų juos išspręsti. Renginys suteiks startuoliams galimybę iš arti pažinti vietos ekosistemą, užmegzti reikalingus ryšius ir gauti visapusišką mentorystę bei ekspertų pagalbą.

„Proptech Lietuva“ prezidentas Martinas Eitmonas teigia, kad: „Santykinai maža Baltijos šalių NT rinka išsiskiria tuo, kad turime unikalią galimybę suburti NT rinkos lyderius prie vieno stalo. Dėl to Baltijos šalys yra ko gero geriausia aplinka bandyti ir testuoti Proptech produktus, ruošiantis pasaulinei plėtrai. Šiuo renginiu siekiame atsivesti pasaulinio lygio inovacijų kūrėjus ir tokiu būdu padėti vietinėms NT įmonėms pasiekti užsibrėžtus tvarumo tikslus.

Oficiali renginio globėja, Lietuvos ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina pastebi: „Lietuvos startuoliai jau įrodė, kad mūsų regione galima sukurti pasaulinio lygio įmones, kurių vertė siekia milijardus eurų. Fintech industrija yra puikus pavyzdys, kaip per trumpą laiką jauna ekosistema gali suklestėti ir tapti pasaulyje pripažintu inovacijų centru. Žvelgiant į užstatytą aplinką, Proptech sprendimai yra reikalingi tam, kad padėtų NT rinkai mažinti anglies dvideginio emisijas ir siekti lyderystės tvarumo srityje.” 

Nekilnojamojo turto sektorius yra atsakingas už 40 proc. pasaulio CO2 emisijų. Europos Komisija tvarumo direktyvomis, tokiomis kaip „Žaliasis kursas“ ir „Taksonomija“, daro didelį spaudimą NT verslui ir skatina įmones imtis skubių veiksmų, mažinančių emisijas ir energijos suvartojimą viso pastatų gyvavimo ciklo metu.

Didieji programos partneriai „Eastine“, „Eika“, „Turto bankas“, „Jung“ ir „Civinity“ kviečia startuolius pasinaudoti galimybe ir dalyvauti „Bootcamp“ stovykloje. Visi atrinkti kandidatai galės naudotis plačiu, daugiau kaip 14 mln. m² ploto portfeliu, kurį valdo ir administruoja programos partneriai. Programa visiems dalyvaujantiems startuoliams yra nemokama.

Registruotis kviečiame iki kovo 1d. svetainėje https://bootcamp.proptechlithuania.com/

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *