Namelis medyje prie Žuvinto

Jau rašėmė, kad COVID laikais turizmas pasikeitė: didelių metropolių, miestų ir juose esančių muziejų, koncertų lankymas tapo mažiau aktualus. Šiais laikais žmonės keliauja kitaip. Jie bando ištrūkti arčiau namų, pažinti savo apylinkes (kelių šimtų kilometrų spinduliu). Tad nenuostabu, kad nameliai medžiuose, kelionių treileriai (angl. airstream) yra ant bangos. Šiandien norėčiau papasakoti apie Paukščių namą. Tai namelis medyje Lietuvoje, netoli Žuvinto ežero, kuriame pačiam teko neseniai apsilankyti. 

Projektą įgyvendino Namas Medyje komanda, bendradarbiaujant su Jaukuku architektų studija, ruošiančia išskirtinio dizaino namų projektus. Įdomi detalė tai, kad dalis projekto finansuota buvo per Indiegogo platformą.

Paukščių namo interjeras

Patogumai. Nors namo idėja – ištrūkti iš miesto į gamtą, paukščių name galima mėgautis ir civilizacijos privalumais. Medžių lajoje įrengtas patogus biotualetas. Tiesa elektros ir interneto nerasite. Apšvietimas skaitymui ir telefono krovimas naudos „PowerBank“ įkrovimą. Namo apačioje yra prižiūrima pievelė su laužaviete, kur galima turiningai praleisti vakarą.

Biotualetas

Vieta. Paukščių namas yra prie Žuvinto rezervato pašonėje. Tad jeigu dar nesate lankęsi šioje vaizdingoje Lietuvos dalyje, atsirado dar viena priežastis apsilankyti. Laisvą dieną galite paskirti aplinkui esančioms lankytinoms vietoms: žirgynui, maudynėms Gilučio ar Simno ežere, jaukiai mažo Simno miestelio ir jo bažnyčios (šiemet šventusios 500 metų sukaktį) aplankymui. Itin patogu, kad kaimelyje pėsčiomis pasiekiama kaimo parduotuvė, kur galėsite pasipildyti maisto atsargas. Tiesa tai, kad namelis yra netoli kaimelio, turi ir neigiamą aspektą: jis yra šiek tiek artokai magistralinio kelio, kuriuo gana anksti pradeda važiuoti mašinos.

Namelio medyje vieta

Uodai. Žuvintas yra užpelkėjęs rezervatas. Tokias vietas itin mėgsta uodai, tad teks būti pasiruošusiems, kad turėsite nepageidaujamų zirziančių kaimynų. Tai yra aspektas, su kuriuo turėsite susigyventi ir priimti gyvendami gamtoje.

Esu apsistojęs jau nemažai namelių medyje, daugiausiai Kalifornijoje, JAV. Bendrame patirčių kontekste Paukščių namas truputį nusileido siūlomu komforto lygiu, gaila kad yra tolokai nuo Vilniaus, bet mano manymu tai yra erdvė verta jūsų dėmesio kai keliavimas yra ribotas, jei ieškote kažko unikalaus, romantiško ir jaukaus.  Gero poilsio!

About the Author: Vilius Visockas

CityNow produkto įkūrėjas, individualus investuotojas, NT tinklaraščio autorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *